Oprogramowanie

Oprogramowanie

Outsorcing IT

Wdrożenia

wdrożenia

Oprogramowanie na zamówienie

Każde przedsiębiorstwo ma swój unikalny charakter, dla wielu gotowe aplikacje dostępne na rynku nie są wystarczające. Dla takich przedsiębiorstw oferujemy pomoc w stworzeniu unikalnych rozwiązań IT. Warto wybierać programy elastyczne i umożliwiające reagowanie na indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa, wynikające np. ze specyfiki branży, złożoności struktury organizacyjnej, czy terytorialnego rozproszenia oddziałów firmy. Zwłaszcza dla firm z sektora MSP, które na zmienne potrzeby rynku muszą być szczególnie wyczulone, możliwość szybkiego generowania dynamicznych i wielowymiarowych raportów wydaje się być bardzo istotna. Nawet niewielkie odchylenia od planowanych wartości (np. w sprzedaży danego rodzaju produktów) mogą mieć tutaj kolosalne znaczenie. Dlatego aplikacje o wysokim stopniu modyfikowalności mają ogromną przewagę nad rozwiązaniami „zamkniętymi” dając gwarancję szybkiego zwrotu z inwestycji.”

W zależności od potrzeb klienta realizujemy wszystkie lub wybrane etapy procesu powstawania oprogramowania, na który składają się:

1
Analiza

ścisła współpraca z klientem przy określeniu wymagań w celu zintegrowania oprogramowania z procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie, opracowanie funkcjonalności, przygotowanie specyfikacji


Projektowanie

dobór technologii, zaprojektowanie architektury, uszczegółowienie wymagań dla składowych systemu i przygotowanie projektu technicznego

2

3
Implementacja

tworzenie kodu źródłowego, integracja i walidacja


Testowanie

opracowanie strategii testów funkcjonalnych i wydajnościowych, przeprowadzenie testów automatycznych i manualnych

4

5
Wdrożenie

przygotowanie dokumentacji technicznej, szkolenie użytkowników i administratorów, przekazanie oprogramowania do eksploatacji


Wsparcie produktu

prowadzone na podstawie umowy wsparcia (SLA) zgodnie z warunkami określonymi w umowie (konsultacje telefoniczne, usługi uaktualnienia)

6

7
Pielęgnacja systemu

usuwanie usterek oprogramowania podlegających gwarancji, zmiany i rozszerzenia systemu na życzenie klienta

Outsorcing IT

Outsourcing IT jest to zlecenie obsługi informatycznej wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej, która zrealizuje zadania z zakresu IT profesjonalnie,a przy tym znacznie taniej niż zatrudniony własny personel IT. Istotą usług informatycznych świadczonych przez nas w ramach outsourcingu IT jest – “Zajmiemy się tym, na czym znamy się najlepiej, po to, abyście Państwo mogli zajmować się tym, na czym Wy znacie się najlepiej !!! Infrastruktura informatyczna jest obecnie podstawą funkcjonowania praktycznie każdej firmy, dlatego niezbędne jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania i profesjonalnej obsługi posiadanej infrastruktury i wykorzystywanego oprogramowania. Przedsiębiorcy zwykle nie mają czasu ani specjalistycznej wiedzy by samodzielnie rozwiązywać problemy techniczne IT. Z kolei stworzenie własnego działu informatycznego oznacza znaczne koszty związane z zatrudnieniem pracowników, oraz ich systematycznym szkoleniem. Zespół doświadczonych specjalistów z firmy IRYDIUM może wziąść na siebie zadania związane z tworzeniem lub rozwijaniem informatycznej infrastruktury sprzętowej oraz zarządzaniem sieciami, serwerami, sprzętem IT i oprogramowaniem. Zapewniamy dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie IT oraz kompleksowe wsparcie w zakresie usług IT. Dzięki współpracy z naszą firmą będziecie Państwo spokojni o wszelkie kwestie informatyczno-technologiczne oraz bez przeszkód skupicie się na rozwoju własnego biznesu. Zapewniamy dedykowanego specjalistę informatyka, który będzie znał specyfikę Państwa firmy.

W zależności od Twoich potrzeb możemy podpisać miesięczną umowę ryczałtową lub opartą na rozliczeniu godzinowym.

Obsługa informatyczna może obejmować między innymi:

 • budowę i bieżącą obsługę informatycznej infrastruktury sprzętowej w biurze
 • instalację i konfigurację systemów operacyjnych, oprogramowania i poszczególnych aplikacji
 • diagnostykę i naprawę problemów sprzętowych – serwery, komputery, laptopy, urządzenia peryferyjne
 • optymalizację działania sprzętu IT w celu poprawienia jego szybkości i wydajności
 • wykonywanie testów obciążeniowych i stabilności oprogramowania
 • aktualizację sterowników i systemów operacyjnych w celu poprawy bezpieczeństwa danych i stabilności działania oprogramowania
 • zarządzanie serwerami
 • zarządzanie siecią komputerową oraz systemami ochrony typu firewall
 • konfigurację kont pocztowych
 • opracowanie skutecznego systemu archiwizowania danych
 • konsultacje i doradztwo informatyczne

Wdrożenia

Jeżeli właśnie w Twojej firmie doszedłeś do wniosku, że warto było by usprawnić pracę jakiegoś działu lub całej firmy. Być może dotyczy to przepływu informacji między działami, a może narzędzia których używacie przestały przystawać do aktualnych potrzeb. Wiesz, że coś trzeba zrobić, tyle tylko, że nikt nie ma pomysłu co zrobić. A może pomysł jest, tylko brak czasu i ludzi, którzy by się tym zajeli. Potrzebujesz kogoś, kto pokieruje projektem informatycznym i poprowadzi Twoją firmę do zmiany. Właśnie w tym momencie warto do nas napisać lub zadzwonić. Wiedz, że mamy wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu w firmach nowych rozwiązań informatycznych. Wielu rzeczy nie musimy wymyślać, bo już to sprawdziliśmy w działaniu. Wiemy co jest dobre i co się nadaje, a co nie. Wiemy jakie rozwiązania organizacyjne oraz jakie oprogramowanie i sprzęt komputerowy zastosować. Mamy inżynierów i managerów, którzy się na tym znają. Wiemy, że jednym z naszych zadań jest efektywna współpraca z pracownikami w Twojej firmie.

“Nawet najlepszy produkt można zepsuć złym wdrożeniem. Odbiorcę usługi nie interesuje, że klient trafił na nierzetelnych wdrożeniowców, którzy w sytuacji kryzysowej rozkładają bezradnie ręce. Niestety najczęstszymi przyczynami są źle przeprowadzona analiza przedwdrożeniowa i zbyt małe doświadczenie partnera wdrożeniowego”

Naszymi atutami są:

 • zrozumienie potrzeb
 • kompleksowe podejście do problemu
 • nowoczesna metodyka wdrożenia
 • bogate doświadczenie
 • jakość i profesjonalizm
 • terminowość realizacji wdrożeń