Systemy ERP Comarch

Oprogramownie klasy ERP tworzone przez firme Comarch to narzędzia do zarządzania zasobami i procesami biznesowymi firmy takimi jak: sprzedaż, zakupy/zamówienia, produkcja, magazynowanie, zasoby ludzkie (kadry, płace, czas pracy itd), obieg dokumentów, analityka i raportowanie. Systemy ERP przy pomocy dedykowanych modułów pomagają zarządzać kluczowymi obszarami biznesowymi przedsiębiorstw oraz generują wspomogające decyzje raporty dla kadry zarządzającej.

Comarch ERP Optima

Comarch ERP Optima to najpopularniejszy w Polsce program stworzony dla małych i średnich firm z każdej branży. Dzięki modułom dedykowanym każdemu obszarowi biznesowemu (faktury, płace, kasa/bank, sprzedaż, handel z magazynem itd.) jest optymlanym systemem ERP do zarządzania firmą. Dzięki dedykowanym rozwiązaniom to najchętniej wybierane oprogramowanie księgowe wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych.

Księgowość

Moduły do prowadzenia uproszczonej i pełnej księgowości oraz zarządzania środkami trwałymi.

Handel i magazyn

Kompleksowe rozwiązanie handlowo – magazynowe, obsługa sprzedaży detalicznej i mobilny program do inwentaryzacji.

Płace i kadry

Program do obsługi kadr i płac wraz z opcjonalnym portalem pracownika dostępnym z przeglądarki internetowej.

Rozwiązania dla biur rachunkowych

Prowadzenie księgowości, kadr i płac, elektroniczna wymiana dokumentów i proste tworzenie różnorodnych analiz.

CRM i serwis

Narzędzia do obsługi kontaktów z klientami, tworzenia ofert i obsługi serwisowej w dowolnej branży.

OCR

Comarch OCR odczyta i skataloguje za Ciebie podstawowe dane z faktur w plikach graficznych i PDF

Raportowanie i analizy

Intuicyjne narzędzia do budowy analiz i raportów, dostępne w przeglądarce internetowej lub na pulpicie komputera.

Rozwiązania mobilne

Pakiet aplikacji na urządzenia mobilne pozwalające na kompleksową obsługę przedsiębiorstwa z każdego miejsca.

Sprzedaż w internecie

Rozwiązania do skutecznej sprzedaży w kanale internetowym, zarówno dla klientów detalicznych jak i biznesowych.

Głowne zalety systemów ERP

System ERP sprawia, że firma działa szybciej, lepiej, taniej i jest bardziej konkurencyjna. Wymieńmy więc kilka zalet systemu ERP z przykładami:

  •  Obniżenie kosztów – np. pracy (poprzez automatyzację niektórych mechanicznych, powtarzających się czynności) bądź materiałowych (w wyniku precyzyjnego planowania produkcji
  •  Oszczędność czasu – wg. naszych analiz czas potrzebny na: realizację zamówień , kompletacje magazynowe, przygotowanie raportów, ewidencje dokumentów skraca się od 25 do nawet 90 proc.
  •  Poprawa i kontrola jakości – np. w obszarze produkcji kontrola terminów ważności produktów
  • Ułatwia dostęp do informacji i komunikację – z systemu ERP możemy szybko „wyciągnąć” kluczowe informacje o zamówieniach, lokalizacji towaru w magazynie, statusie umowy, wynikach i zaprezentować je zainteresowanemu w tym klientowi firmy. Dzięki integracji poprzez aplikacje mobilne bez ograniczeń w czasie i przestrzenie
  • Zwiększenie efektywności – w wielu obszarach m.in. poprzez automatyzację procesów handlowych, planowania produkcji etc.
  • Większe bezpieczeństwo danych – ich cyfryzacja minimalizuje papierową dokumentację, ograniczając dostęp do informacji osobom niepowołanym. Elektroniczna baza danych (np. klientów) zapewnia ponadto ich pozostanie w firmowych zasobach nawet po gruntownej zmianie kadry pracowniczej.
  • Ułatwienie podejmowania decyzji – dzięki zaprezentowaniu zebranych w systemie danych (zarówno bieżących, jak i historycznych) w odpowiednim kontekście i w odpowiedni sposób (np. w formie raportów, zestawień, diagramów czy dashboardów).